REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Klasycystyczny pałac w Siemianowicach w remoncie

  • Autor: PAP
  • 17 mar 2014 09:36

Kilkanaście lat mieszkańcy Siemianowic Śląskich czekali, aż pałac Donnersmarcków (zwany także pałacem Mieroszewskich) zostanie wyremontowany. Przez ostatnie dziewięć lat przechodził z rąk do rąk. Teraz rozpoczęły się prace remontowe zabytkowego obiektu.

REKLAMA

Klasycystyczny Pałac Donnersmarcków, zwany także pałacem Mieroszewskich, leży w samym centrum Siemianowic Śląskich, w dużym, zabytkowym parku. Powstał w XVII wieku. Jego budowę zapoczątkował ród Mieroszewskich. Wielokrotnie zmieniał właścicieli. Ostatnią modernizację przechodził prawie sto lat temu, w latach 1921-26.

W 1990 roku obiekt przejęło miasto, ale na remont nie było funduszy. Pałac niszczał. Po 15 latach odkupiła go spółka Silesia. W zeszłym roku obiekt odkupiła Grupa Saternus z Chorzowa.

Jaki plan ma inwestor wobec siemianowickiego zabytku? W przyszłości ma tu powstać m.in. restauracja pałacowa, kawiarnia, sala na imprezy okolicznościowe, sala koncertowa, biura do wynajęcia, pokoje gościnne, sala klubowa z biblioteką, mini muzeum i galeria, restauracja rycerska z mini browarem, gdzie będzie warzone piwo własnej marki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY