REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejna łódzka ulica zamieni się w woonerf

  • Autor: UM Łódź
  • 03 kwi 2015 09:17
Kolejna łódzka ulica zamieni się w woonerf
fot. Urząd Miejski Łódź

To ulica Lindleya uzyska nowy charakter. Po przebudowie będzie miała nieznany dotąd w Łodzi kształt. Prace na ul. Lindleya mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Jak informuje łódzki magistrat, fragment drogi będzie klasycznym woonerfem, a część ulicą o uspokojonym ruchu. Przebudowany odcinek będzie miał ponad 300 m i połączy ul. Narutowicza z ul. Węglową.

Dojazd do południowej części ul. Lindleya będzie prowadził od strony ul. Węglowej. Tam też znajdą się miejsca postojowe oraz niewielkie rondo do zawracania. W część północną wjechać będzie można z ul. Narutowicza. Ten odcinek drogi przeznaczony będzie głównie dla mieszkańców oraz pracowników i studentów Uniwersytetu Łódzkiego.

Nawierzchnia zbudowana zostanie z granitu, ale zachowana zostanie istniejąca zabytkowa kostka. Ulice wzbogacać będą wyspy z zielenią, na których przybędzie drzew. Pojawią się także meble miejskie: latarnie, stojaki rowerowe, ławki, kosze na śmieci. Dodatkową ozdobą ulicy będą podświetlane na różne, zmieniające się kolory drzewa. - podaje do wiadomości łódzki magistrat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY