REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejne zabytkowe kapliczki w Małopolsce idą do remontu

  • Autor: PAP
  • 30 mar 2015 15:59
Kolejne zabytkowe kapliczki w Małopolsce idą do remontu
fot. Fotolia

Władze Małopolski przyznały dotacje na remonty kolejnych zabytkowych kapliczek w województwie. Przeznaczono na ten cel 200 tys. zł. Do tej pory dzięki samorządowym dotacjom uratowano 102 takie budowle.

REKLAMA

Biuro prasowe małopolskiego urzędu marszałkowskiego poinformowało, że jest to już trzecia edycja konkursu "Kapliczka", skierowanego do samorządów podejmujących prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkowych kapliczkach. Na odnowę każdego obiektu mogą one uzyskać do 20 tys. zł.

W pierwszych dwóch edycjach konkursu "Kapliczka" w 2009 i 2014 r. uratowano od zniszczenia 102 zabytkowe kapliczki na terenie całego województwa.

Zainteresowane gminy i powiaty mogą zgłaszać swoje wnioski do 20 kwietnia. Warunkiem jest nawiązanie współpracy właściciela zabytkowej kapliczki, np. parafii, klasztoru czy związku wyznaniowego z jednostką samorządu terytorialnego, na obszarze której znajduje się dany obiekt.

Kapliczki, przy których będą wykonywane prace renowacyjne, nie muszą figurować w rejestrze zabytków województwa, ale powinny charakteryzować się wartościami artystycznymi i historycznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY