REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kompleks uzdrowiskowy z drewnianymi szczawnickimi detalami

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 wrz 2014 09:14
Kompleks uzdrowiskowy z drewnianymi szczawnickimi detalami
Centrum Termalne w Szczawnicy

Spółka Thermaleo prowadzi przygotowania do budowy zespołu uzdrowiskowego w ramach zarządzanego kompleksu w Szczawnicy (woj. małopolskie).

REKLAMA

Założenia architektoniczne Centrum Termalnego opracowało biuro Brzozowski / Grabowiecki Architekci.

Inwestycja obejmie powstanie budynku na miejscu Zakładu Przyrodoleczniczego z lat 70-tych XX wieku. Centrum położone będzie w sercu uzdrowiska, nieopodal Placu Dietla.

Projekt nawiązuje do stylu architektonicznego charakterystycznego dla Szczawnicy. Obiekt o powierzchni 6,1 tys. mkw. będzie rozbity na trzy niezależne bryły – główny korpus mieszczący większość zabiegów, basen i przychodnię medyczną.  Przyjęto charakterystyczną dla Szczawnicy osiowość, jednak zaakcentowano boczne ryzality, co nadaje budynkowi łagodniejszy wyraz.

Przed budynkiem zaprojektowano reprezentacyjny podjazd i zielony skwer.

Parter mieści recepcję oraz punkty usługowe otwarte na skwer. Na poziomie +1 umieszczono centralne przebieralnie oraz basen. Powyżej znajdują się dwie kondygnacje mieszczące zakres nowoczesnych zabiegów z zakresu: hydroterapii, krioterapii, kinezyterapii, fizjoterapii i otorynolaryngologii. 

Głównym akcentem wewnątrz budynku jest przeszklone atrium łączące wszystkie poziomy użytkowe. Na najwyższej kondygnacji mieści się bar i naturalne solarium, gdzie pacjenci będą wypoczywać po zabiegach.

W elewacjach zastosowano tradycyjne materiały: kamień, tynk i drewno.

W miejscach charakterystycznych pojawia się drewniany szczawnicki detal.  Jednocześnie zastosowano duże przeszklenia i prostą, jasną kompozycję. Dzięki temu architektura budynku łączy tradycje szczawnickie i nowoczesny wyraz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY