REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Koncertowe Centrum Edukacji Muzycznej w Warszawie otwarte

  • Autor: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju
  • 07 lis 2014 09:32
fot. Fotolia

6 listopada uroczyście otwarto Koncertowe Centrum Edukacji Muzycznej. Nowa placówka jest rozszerzeniem ZPSM im. Fryderyka Chopina. Koszt inwestycji wyniósł 10 mln złotych.

REKLAMA

Inwestycja dofinansowana w kwocie 10 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko zakładała przekształcenie i modernizację dwóch budynków dawnej szkoły ceramicznej w Warszawie. Stanowią one część dydaktyczną Centrum, mieszczą też dużą część zaplecza przyszłej sali koncertowej (garderoby solistów, poczekalnie dla zespołów, administrację, szatnie). Do nowych budynków zostaną przeniesione Wydział Jazzu wraz z Policealnym Studium Jazzu, Wydział Estradowy, część Sekcji Instrumentów Dętych oraz Międzywydziałowej Sekcji Teorii, a także kilka klas instrumentalnych. Wartość całkowita inwestycji to 12 mln zł.

Centrum Edukacji Muzycznej będzie integralną część szkoły, w której docelowo będą odbywać się koncerty we wszystkich muzycznych stylistykach – od muzyki dawnej, przez operę, klasyczną muzykę kameralną i symfoniczną, po piosenkę aktorską, musical, jazz, rock i najnowsze trendy muzyki rozrywkowej. 

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie to nie tylko jedna z największych placówek szkolnictwa muzycznego w Polsce, ale także najstarsza z nich, o ponad 130-letniej historii. Powstała w 1883 r. przy Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, którego prezesem był Stanisław Moniuszko.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY