REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Koszalin: Śmiały projekt obserwatorium astronomicznego

  • Autor: UM Koszalin
  • 06 paź 2015 11:27
Koszalin: Śmiały projekt obserwatorium astronomicznego
Obserwatorium astronomiczne, fot. UM Koszalin

Obserwatorium astronomiczne to projekt zgłoszony w ramach Budżetu obywatelskiego 2015. Autorem pomysłu jest Paweł Iwanek. Potrzebny jest teraz projekt architektoniczny i firma, która wybuduje obserwatorium.

REKLAMA

Projekt zyskał aprobatę mieszkańców i władz Koszalina. Szkolne Obserwatorium Astronomiczne o funkcji edukacyjnej będzie dostępne dla uczniów i mieszkańców Koszalina. Jest pomysł, jednak potrzeba jeszcze konkretnego projektu architektonicznego.

Budynek obserwatorium powinien zawierać następujące pomieszczenia: wydzieloną pracownię o powierzchni ok. 8 - 10 mkw., salę główną dydaktyczną o powierzchni odpowiedniej dla ok. 30 osób, pomieszczenie sanitarne – zgodnie z wymogami, pomieszczenie magazynowe, budynek powinien posiadać kopułę astronomiczną (głębokie niebo) wraz z tarasem, z którego będzie można prowadzić obserwację nieba z przenośnego sprzętu.

Wolnostojąca kopuła astronomiczna ma być posadowiona na terenie przyległym do obserwatorium, a jej lokalizacja powinna stworzyć możliwość wykonania jej w II etapie realizacji zadania. 

Zagospodarowanie terenu musi mieć ogrodzenie, oświetlenie zewnętrzne, zapewnioną komunikację, monitoring.

Kopuła zgodnie z ustaleniami ma być naziemna, aby udostępnić ją osobom niepełnosprawnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY