REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kraków kupi tereny Zakrzówka z myślą o parku

  • Autor: PAP
  • 30 wrz 2015 14:37

Miasto Kraków odkupi od portugalskiego dewelopera tereny w okolicach zalewu Zakrzówek, gdzie planowane jest utworzenie parku m.in. z kąpieliskiem. Cena za nieruchomości została ustalona na około 26 mln zł.

REKLAMA

Jak poinformował w środę Filip Szatanik, zastępca dyrektora Biura Prasowego Urzędu Miasta Krakowa, decyzja o zakupie nieruchomości to wynik negocjacji prowadzonych przez zastępcę prezydenta Krakowa Elżbietę Koterbę z zarządem Kraków City Park, portugalskiej spółki, która w 2007 r. zakupiła ten teren.

Za nieruchomości miasto zapłaci ok 23 mln zł, a także przekaże sprzedającemu działkę o wartości ok. 3 mln zł. Sfinalizowanie transakcji nastąpi w przyszłym roku budżetowym.

"To olbrzymi krok do realizacji oczekiwanego przez mieszkańców Parku Zakrzówek. Wcześniej, w ubiegłym roku Rada Miasta przyjęła plan zagospodarowania przestrzennego dla Zakrzówka umożliwiający zachowanie tego terenu jako parku i urządzenie tu w przyszłości m.in. otwartego kąpieliska" - zaznaczył przedstawiciel miasta.

Portugalski deweloper w 2007 r. zakupił około 40 hektarów na Zakrzówku z myślą o projekcie mieszkaniowym. Przez lata nie udało mu się go zrealizować, bowiem spotkał się on ze sprzeciwem mieszkańców miasta wskazujących na rekreacyjny charakter tego obszaru. Jego największą atrakcją jest zalew, który powstał po zalaniu dawnego kamieniołomu wapienia

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY