REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kraków Płaszów: Dworzec tymczasowy na czas modernizacji

  • Autor: PKP
  • 09 mar 2015 13:18
Kraków Płaszów: Dworzec tymczasowy na czas modernizacji
fot. Fotolia

Od poniedziałku, 9 marca br., pasażerowie w Krakowie Płaszowie będą korzystać z dworca tymczasowego. Obiekt zostanie zlokalizowany w pobliżu przejścia podziemnego na perony.

REKLAMA

- Do dyspozycji pasażerów będzie poczekalnia, kasy i toalety. Godziny otwarcia okienek kasowych pozostają takie same, jak w przypadku dotychczasowego dworca, poczekalnia będzie czynna całodobowo – mówi Katarzyna Mazurkiewicz, rzecznik prasowy PKP S.A. - W pierwszych dniach nowej organizacji ruchu pasażerowie mogą liczyć na pomoc mobilnych informatorów, drogę do dworca tymczasowego będą wskazywać również specjalne, żółte tablice informacyjne – dodaje.

Po zakończeniu modernizacji dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Układ kas oraz pomieszczeń komercyjnych zostanie zamieniony w taki sposób, aby osoby z ograniczoną mobilnością ruchową mogły z nich swobodnie korzystać. Ponadto modernizacja zakłada wymianę okien, drzwi oraz instalacji wewnętrznych. Odnowiona zostanie również elewacja budynku. Na dworcu pojawi się także część usługowo-handlowa, na piętrze znajdą się natomiast pomieszczenia biurowe.

Do tej pory na dworcu w Krakowie Płaszowie wyburzono parterową część budynku, która nie była objęta modernizacją. Nadal trwają również prace demontażowe na piętrze budynku oraz na terenie obok dworca.

Roboty budowlane prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec 2015 r. Wartość inwestycji to 5,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY