REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kraków z pomysłem na Nową Hutę Przyszłości

  • Autor: PAP
  • 17 sty 2014 10:22

Od 1 kwietnia 2014 roku może rozpocząć działanie spółka Kraków - Nowa Huta Przyszłości, która zajmie się rewitalizacją terenów poprzemysłowych Nowej Huty w Krakowie.

REKLAMA

Projekt "Kraków - Nowa Huta Przyszłości" to koncepcja ożywienia wschodniej części miasta. W tym celu został zorganizowany konkurs urbanistyczny z rozstrzygnięciem w lipcu 2012 roku.

Projekt zakłada zagospodarowanie w sumie 5,5 tys. ha. Na tym obszarze ma powstać nowa dzielnica, w której działałyby firmy z branży inżynierii materiałowej, mechaniki, automatyki, inżynierii środowiskowej. Byłaby także zabudowa mieszkaniowa, usługi oraz tereny rekreacyjne. Jak podkreśla radny Platformy Obywatelskiej Paweł Węgrzyn zamiarem jest stworzenie nowej części miasta zgodnie z zasadami zrównowazonego rozwoju przy jednoczesnym wykorzystaniu nowych technologii i poszanowania środowiska naturalnego.

Nowa dzielnica ma się rozwijać w okolicach ul. Igołomskiej z sercem w postaci Parku Technologicznego w Branicach, utworzenia Centrum Plenerowych Wydarzeń Kulturalnych, tzw. Błoń 2.0. W zamyśle jest także zagospodarowanie Przylasku Rusieckiego na potrzeby wypoczynku i rekreacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY