REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto wyremontuje zabytkowy Stadion Olimpijski we Wrocławiu?

  • Autor: wroclaw.pl
  • 01 lip 2014 10:58
Kto wyremontuje zabytkowy Stadion Olimpijski we Wrocławiu?
Drugi przetarg na renowację Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu
Kto wyremontuje zabytkowy Stadion Olimpijski we Wrocławiu?
Kto wyremontuje zabytkowy Stadion Olimpijski we Wrocławiu?

O kontrakt na renowację Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu ubiega się trzech chętnych. Ceny wahają się od 86 mln zł do ponad 126 ml zł, a więc jest taniej niż w poprzednim postępowaniu. Zanim nastąpi wybór wykonawcy komisja przetargowa spółki Wrocławskie Inwestycje musi ocenić złożone oferty.

REKLAMA

Przetarg na przygotowanie infrastruktury sportowej w związku z World Games, renowację Stadionu Olimpijskiego, zainteresował trzech oferentów - czytamy na wroclaw.pl.

Najtańszy, spółka Molewski z Włocławka, swoje usługi wycenia na 86,4 mln zł. Druga oferta, znana z poprzedniego przetargu, pochodzi od konsorcjum wrocławskich firm P.B. Inter-System, ISB Budownictwo, Nexus Nowe Technologie i Biura Ochrony „Rangę” – 119 mln zł. Najdroższy jest warszawski Budimex – 126,1 mln zł.

Przetarg, podobnie jak poprzedni przewiduje, że realizacja będzie przeprowadzona w formule „zaprojektuj i buduj”. Do początku 2015 r. ma powstać projekt, który przez kolejne dwa lata powinien zostać zrealizowany. Zabytkowy obiekt ma być przy okazji dostosowany do obowiązujących współcześnie wymogów.

Plany inwestycyjne przewidują m.in., że krzesełka powinny zastąpić drewniane ławki. Miejsc ma być minimum 11 tys., ale liczba może być wyższa, ostatecznie ustali to projektant, który musi uwzględnić wszystkie postawione warunki. Jednym z ważniejszym jest poprawa widoczność. Ponadto prace obejmują także montaż nowego oświetlenia, odnowienie stolarki w całym obiekcie, renowację elewacji, budowę częściowego zadaszenia nad trybunami. Musi zostać wybudowana też nowa instalacja wodno-kanalizacyjna - podaje portal miejski wroclaw.pl.

Poprzednie postepowanie, ogłoszone na początku roku, trzeba było unieważnić. Zgłosiło się jedynie konsorcjum firm skupionych wokół Przedsiębiorstwa Budowlanego Inter-System, które swoją ofertę wyceniło na ponad 144 mln zł. Zamawiający przeznaczył na inwestycję ok. 70 mln zł, wiec trzeba było postępowanie unieważnić. Za wcześnie jest by mówić, czy obecne oferty też nie okażą się za drogie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY