REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto zmodernizuje basen za mniej niż 86 mln zł?

  • Autor: Wroclaw.pl
  • 03 wrz 2014 10:31
fot. wroclaw.pl

Spółka Wrocławskie Inwestycje unieważniła przetarg na modernizację i przebudowę basenu przy ul. Wejherowskiej we Wrocławiu z powodu zbyt drogiej oferty. W postępowaniu ofertę złożyła tylko jedna spółka, Inter-System z Wrocławia, która swoje usługi wyceniła na blisko 86 mln zł.

REKLAMA

W ogłoszeniu o unieważnieniu przetargu Wrocławskie Inwestycje informują, że zamawiający przeznaczył tylko 34 mln zł na tą inwestycję. Skąd tak duża rozbieżność z kwotą wymienioną w ofercie? – Szacowane przez nas koszty dla tej inwestycji to ok. 70 mln zł. 34 mln zł są zapisane w budżecie miasta, ale pamiętajmy, że na modernizację basenu jest też dotacja z ministerstwa sportu, zatem rozbieżność jest znacznie mniejsza niż sugeruje to decyzja o unieważnieniu – tłumaczy rzecznik Wrocławskich Inwestycji Marek Szempliński.

Spółka nie zamierza zaniechać poszukiwania wykonawcy. – Już przygotowujemy nowe postępowanie. Mamy nadzieję, że zainteresuje ono więcej firm, które złożą korzystniejsze oferty – mówi Marek Szempliński.

Nowy basen ma być przygotowany do rozegrania 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu. Projekt zakłada budowę krytej pływalni o wymiarach olimpijskich (50 m na 25 m) z zespołem sąsiadujących z nim basenów sportowo-rekreacyjnych oraz zagospodarowanie terenu i budowę infrastruktury technicznej. Mają także powstać trybuny na 500-700 miejsc.

Zakończenie prac powinno nastąpić do 30 kwietnia 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY