REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kujawsko-Pomorskie ma 28 mln zł na renowacje obiektów kultury

  • Autor: kujawsko-pomorskie.pl
  • 02 wrz 2014 12:30
Kujawsko-Pomorskie ma 28 mln zł na renowacje obiektów kultury
fot. Piotr Ulanowski, kujawsko-pomorskie.pl

Najważniejsze instytucje kultury województwa Kujawsko-Pomorskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na projekty inwestycyjne. Do podziału jest 28 milionów złotych. Nabór wniosków trwa do 26 września.

REKLAMA

W ramach konkursu ogłoszonego w czerwcu przez zarząd województwa Kujawsko-Pomorskiego, przewidziano wsparcie na budowę, przebudowę i rozbudowę obiektów kultury, renowację obiektów zabytkowych oraz na zakupy niezbędnych systemów zabezpieczeń przed kradzieżą, pożarem i zniszczeniem. Dofinansowaniem zostaną objęte także przedsięwzięcia związane z konserwacją zbiorów muzealnych, archiwaliów i  starodruków.

Nabór wniosków będzie trwał do 26 września. Przewidywany termin rozstrzygnięcia to  styczeń 2015.

- Naszym celem jest poprawa warunków prowadzenia działalności i dostępności dóbr oraz usług kulturalnych. Każda zainwestowana w kulturę złotówka pozytywnie wpływa na atrakcyjność regionu i rozwój turystyki – podkreśla marszałek Piotr Całbecki

Samorząd województwa systematycznie wspiera i realizuje inwestycje, dzięki którym promowane jest dziedzictwo kulturowe. W tym roku, jako jedyny polski region Kujawsko-Pomorskie otrzymało wyróżnienie specjalne w prestiżowym konkursie Unii Europejskiej Europa Nostra Awards za wkład w konserwację, ochronę i promocję zabytków.

Ogłaszanie nowych konkursów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w roku 2014, w tym tego, jest możliwe dzięki nagrodzie finansowej (pół miliarda złotych), jaką zarząd naszego województwa otrzymał za sprawne wdrażanie funduszy unijnych w regionie.
 
Informacje w jaki sposób zgłaszać się do konkursu dostępne są na stronie kujawsko-pomorskie.pl.
Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY