REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kujawsko-pomorskie stawia na infrastrukturę turystyczną

  • Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • 17 lip 2015 12:24
Kujawsko-pomorskie stawia na infrastrukturę turystyczną
fot. Fotolia

Marina w Bydgoszczy, przystań we Włocławku oraz port w Grudziądzu – to nowe inwestycje, które powstały dzięki unijnemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.

REKLAMA

W Bydgoszczy powstała Przystań Bydgoszcz. Budowa wizjonersko zaprojektowanej i świetnie położonej mariny z przystanią dla jachtów i łodzi motorowych oraz kompleksem hotelowym była częścią zakrojonego na szeroką skalę projektu inwestycyjnego związanego z rewitalizacją Wyspy Młyńskiej. 

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ze środków z Unii Europejskiej sfinansowano budowę przystani żeglarskiej z zapleczem i wypożyczalnią sprzętu wodniackiego we Włocławku. Inwestor, samorząd Włocławka, otrzymał za nie Nagrodę Przyjaznego Brzegu, przyznawaną w drodze konkursowej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Nowy blask zyskały też port i nabrzeże Wisły w Grudziądzu. W ramach realizacji projektu rewitalizacji tej części miasta modernizację przeszedł basen portowy, a wokół powstały między innymi hangary dla jednostek pływających, infrastruktura turystyczna, a także obrotowa kładka nad wejściem do portu. Więcej

W ubiegłym roku zakończył się także drugi etap budowy przystani wodnej w Nakle nad Notecią. W ramach pierwszego, zakończonego trzy lata temu etapu projektu przy ulicy Noteckiej powstały basen portowy o powierzchni 10 tys. mkw. oraz infrastruktura do cumowania jachtów i innych jednostek pływających wraz z przyłączami energii elektrycznej i dostępem do wody. Drugi etap przedsięwzięcia objął budowę budynku pełniącego funkcje dydaktyczne, turystyczne i administracyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY