Lachman Pabich zaprojektowali kompleks laboratoryjny w ŁodziPropertydesign.pl - 27-06-2014 17:03


Lachman Pabich zaprojektowali, a wkrótce będzie wykonawca kompleksu laboratoryjnego w Łodzi. Politechnika Łódzka już wybiera wykonawcę gmachu Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.

Kompleks badawczo-laboratoryjny będzie miał powierzchnię ok. 5,8 tys. mkw., a jego budowa pochłonie 50 mln zł. Obiekt umiejscowiony zostanie w Łodzi na rogu ulic Żwirki i Stefanowskiego w pobliżu gmachu Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ.

Założenia architektoniczne przedsięwzięcia opracowało biuro Lachman Pabich Architekci. W grudniu 2013 r. Politechnika Łódzka otrzymała dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013.

W nowym budynku znajdą się laboratoria: inżynierii molekularnej, procesów cieplnych i dyfuzyjnych, procesów wymiany masy w obecności pola elektrycznego, czystych technologii i konwersji odpadów, bezpieczeństwa procesów przemysłowych, zaawansowanych procesów biotechnologicznych, materiałów sypkich i ziarnistych, rozdrabniania substancji organicznych i DNA, procesu mieszania, wentylacji, klimatyzacji i ciepłownictwa, procesów podstawowych oraz biopaliw oraz nośników energii odnawialnej z biomasy i materiałów odpadowych.