REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Libiąż z drugim w Polsce placem wodnym

  • Autor: Property Design
  • 13 sty 2014 11:33

W Libiążu (powiat Chrzanów, województwo małopolskie) powstanie plac wodny, drugie takie miejsce rekreacji i rozrywki w Polsce. Pierwsze zlokalizowane jest w Tychach. Jego otwarcie w Libiążu planowane jest na wakacje 2014 roku. Inwestorem jest podległe miastu Libiąskie Centrum Kultury, a projekt architektoniczny wykonała pracownia Architraw z Dulowej. Koszt placu oscyluje wokół 2-2,5 mln zł.

REKLAMA

Na powierzchni żelbetonowego okręgu o średnicy 15 metrów wyłożonego wykładziną poliuretanową zostanie zamontowanych 11 rodzajów urządzeń wodnych takich jak: tęcza wodna, sikawki wodne, kwiaty wodne, robaki wodne, tuby wodne. Rozwiązania technologiczne przygotowało biuro Architraw ze specjalistką od wody Anną Terentiew. Głównym projektantem placu wodnego jest Bogdan Stefański.

- W pierwszym etapie wykonana zostanie niecka, na której zasadzać się będzie plac wodny pomyślany, tak aby stanowił jedną z ważniejszych atrakcji Libiąża zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych – mówi Bogdan Stefański. – Zamysł jest taki, aby stworzyć przestrzeń publiczną, której trzon stanowi woda i możliwości zabawy z nią. Taki plac wodny powinien być gotowy w wakacje 2014 roku, a w przyszłym roku w zależnosci od funduszy teren zostanie powiększony o plac zabaw i obszar rekreacji stanowiące także zaplecze sąsiadującego z miejscem basenu i stadionu sportowego.

W planie jest także budynek techniczny pod ziemią, którego część ma wystawać na zewnątrz i na niej zainstalowany będzie dekoracyjny wieloryb. Plac wodny ma być w przyszłości ogrodzony ścianą imitującą ocean.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY