REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź jeszcze w tym roku będzie miała basen olimpijski

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 wrz 2015 15:11
Łódź jeszcze w tym roku będzie miała basen olimpijski
fot. Dedeco
Łódź jeszcze w tym roku będzie miała basen olimpijski
Łódź jeszcze w tym roku będzie miała basen olimpijski
Łódź jeszcze w tym roku będzie miała basen olimpijski

Powstaje Łódzkie Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Kampus Politechniki Łódzkiej według projektu pracowni Dedeco i Orłowski Szymański Architekci.

REKLAMA

Łódzkie Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne usytuowane będzie na terenie Kampusu Politechniki Łódzkiej, przy al. Politechniki 10. Projekt architektoniczny przygotowały pracownie Dedeco i Orłowski Szymański Architekci. Generalnym wykonawcą jest firma Strabag.

W ramach przedsięwzięcia powstaje kompleks o powierzchni użytkowej 28 tys. mkw. i kubaturze 281 tys. m3. Na pięciu kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej znajdą się m.in:

- 10-torowy basen olimpijski o długości 50m z trybunami dla 1200 widzów,
- 30-metrowy basen z trampolinami, podestami oraz wielopoziomową wieżą do skoków o wysokości 10 m. Ruchome dno pozwoli na regulowanie zbiornika do głębokości 5 m, dzięki czemu basen będzie należał do najgłębszych w Polsce,
- treningowy basen z przeciwprądem dla potrzeb treningu pływaków oraz rehabilitacji,
- zespół wodnych urządzeń rehabilitacyjno-rekreacyjnych (np. wanny z hydromasażem),
- ścianka wspinaczkowa wraz ze ścianką treningową (bulderową),
- wielofunkcyjna i pełnowymiarowa sala sportowa przeznaczona również do multimedialnych prezentacji kulturalnych wraz z widownią i platformą TV,
- pomieszczenia dla potrzeb dydaktyki multimedialnej i realizacji telewizyjnej,
- siłownie oraz sale do aerobiku, sportów walki, tenisa stołowego i squasha
- widownie w części basenowej i sali sportowej na około 2500 miejsc siedzących z wydzieleniem miejsc dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Łódzkie Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne (ŁACS-D) w nowym budynku przewiduje organizowanie wielu imprez sportowych.

Obiekt będzie mógł być również wykorzystywany jako wsparcie i baza treningowa w przygotowaniu dla zawodów rangi międzynarodowej.

Oddanie nowoczesnego gmachu ŁACSD planowane jest do końca 2016 r. Inwestycja współfinansowana jest przez: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Samorząd Miasta Łodzi, Samorząd Województwa Łódzkiego oraz wkład własny Politechniki Łódzkiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY