REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź: Księży Młyn pięknieje i będzie 12 pracowni dla artystów

  • Autor: UM Łódź
  • 17 lip 2014 09:54
fot. shutterstock

Dzięki renowacji na Księżym Młynie artyści zyskają oryginalną, zabytkową przestrzeń - idealną na pracownie.

REKLAMA

Ludzie sztuki mają tu wszystko, by spełniać swoje marzenia. Oryginalną, zabytkową, zrewitalizowną przestrzeń - doskonale przystosowaną do ich twórczej pracy. Już niedługo rozpoczną się tu prace przy zagospodarowaniu całego terenu. Udało się pozyskać ponad 400 tys. złotych na wykonanie dodatkowych prac na tym terenie od Komitetu Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego.

Jak informuje łódzki magistrat, w projekt rewitalizacji Ksieżego Młyna zaangażował się również Paweł Krawczyk, szef centrum konserwacji drewna „Miasto Tkaczy". Jego wkład w prace na zabytkowym osiedlu to efekt projektu rewitalizacji historycznych obszarów trzech miast pod nazwą „Szlak architektury włókienniczej".

Projekt obejmuje rewitalizację osiedla Księży Młyn, centrum Zgierza z obszarem Miasta Tkaczy i centrum Ozorkowa. Te trzy miasta od lat dwudziestych  XIX wieku odegrały dużą rolę w budowie wielkiego przemysłu włókienniczego aglomeracji łódzkiej.

Kilka dni temu Komitet Sterujący Strategii Rozwoju Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego przyznał ponad czterysta tysięcy złotych na wykonanie następnych dokumentacji dla obszaru Księżego Młyna. Są to środki zewnętrzne z Ministerstwa Rozwoju i Infrastruktury.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY