REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź: kto po PORR dokończy zespół obiektów EC1?

  • Autor: UM Łódź
  • 20 sie 2014 10:29
Łódź: kto po PORR dokończy zespół obiektów EC1?
Inwestycja EC1, fot. UM Łódź
Łódź: kto po PORR dokończy zespół obiektów EC1?
Łódź: kto po PORR dokończy zespół obiektów EC1?
Łódź: kto po PORR dokończy zespół obiektów EC1?

Po odstąpieniu od wykonania zadania przez konsorcjum PORR, miasto do końca sierpnia ogłosi przetarg na dokończenie robót budowlanych w ramach zespołu obiektów EC1 Zachód.

REKLAMA

- Trwają bieżące działania inwestycyjne realizowane w ramach projektu rewitalizacji EC1, jak również prowadzimy szereg działań formalno-prawnych, związanych z funkcjonowaniem miejskiej instytucji kultury - powiedział na konferencji prasowej dyrektor Nowego Centrum Łodzi Błażej Moder.

Jak informuje łódzki magistrat, kolejny przetarg dotyczy aranżacji i wykonania ekspozycji oraz wyposażenia Centrum Nauki i Techniki, który obejmuje zakup na kwotę ponad 20 mln zł. Na rozstrzygnięcie czeka przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie systemu multimedialnego do Planetarium w Centrum Sztuki Filmowej oraz Sferycznego Kina 3D, a to wydatek rzędu 11-12 mln zł. Można będzie już niebawem wyposażać i meblować sale konferencyjne i pomieszczenia w EC1 Wschód, które będą stopniowo oddawane do użytku jeszcze w tym roku.

Łódzki urząd zaznaczył, że działalność EC1 Łódź Miasto Kultury nie odbywa się bez zakłóceń formalno-prawnych. Toczą się postępowania sądowe z wykonawcami - konsorcjum PORR oraz firmą Skanska, których przedmiotem są roszczenia finansowe wobec miasta, zdaniem zlecającego nienależne. Trwa również postępowanie w sprawie ustanowienia kuratora dla EC1, które nie ma do tej pory powołanego dyrektora.

Najstarsza łódzka elektrownia EC 1 powstała w 1907 roku i służyła mieszkańcom miasta do roku 2001. Nieczynne i niszczejące tereny położone w samym centrum, stały sie "zaczynem", wokół którego powstał projekt Nowego Centrum Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY