REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź: policjanci będą mieli nowy komisariat

  • Autor: UM Łódź
  • 31 paź 2014 09:45
fot. UM Łódź

Najnowocześniejszy w Łodzi komisariat policji powstaje przy ul. Sienkiewicza. Koszt budowy to 20,5 mln zł i gotowy będzie pod koniec 2015 roku.

REKLAMA

Nowy komisariat będzie czterokondygnacyjny z piwnicami, gdzie znajdą się m.in. magazyny i szatnie, a także profesjonalna strzelnica. Wyposażony będzie również w pomieszczenie pierwszej pomocy medycznej, recepcję, magazyn dowodów rzeczowych zanieczyszczonych biologicznie i pokój do oględzin z suszarnią. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, a na parterze przewidziano pomieszczenia dla pełnej obsługi interesantów. Będzie też parking na 114 miejsc naziemnych oraz 30 miejsc w garażu podziemnym - podaje łódzki magistrat.

Obecnie policjanci ze śródmiejskiej jednostki pełnią służbę w części wydzielonej z Komendy Miejskiej. Ich dotychczasowa siedziba mieściła się w kamienicy z początku XX wieku przy al. Kościuszki, która objęta jest ochroną konserwatora zabytków i nie spełniała żadnych wymogów jednostki policji.

Program standaryzacji komend i komisariatów policji jest realizowany w latach 2013-2015 przez Komendę Główną Policji we współpracy z MSW. Jego celem jest stworzenie jednolitego standardu policyjnych obiektów w całym kraju. Zarezerwowano na ten cel 1 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY