REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź się zmienia

  • Autor: Housemarket.pl
  • 14 maj 2015 21:10
Łódź się zmienia
Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi
Łódź się zmienia
Łódź się zmienia

W kolejnych latach Łódź będzie koncentrować się na dokończeniu inwestycji, w tym realizacji szerokiej rewitalizacji kwartałów śródmiejskich, przede wszystkim w obrębie centrum Łodzi, połączonej z rewitalizacją społeczną i przebudową transportowo-komunikacyjną – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

REKLAMA

Zdanowska podkreśla, że miasto zamierza też zrealizować plany rewitalizacyjne związane z  przeprowadzeniem tematycznej wystawy światowej Expo 2022, poświęconej rewitalizacji obszarów miejskich.

Jak mówi prezydent Łodzi, podstawą rozwoju gospodarczego miasta są już od trzech lat inwestycje, co znalazło odzwierciedlenie w Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+, uchwalonej przez łódzki samorząd w roku 2012, a także Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta. Prezydent Miasta postawiła na inwestycje duże, realizowane w krótkim czasie.

- Łódź na dobre odbiła się od dna i weszła na szybką ścieżkę gospodarczego wzrostu. Świadczą o tym nie tylko wskaźniki makroekonomiczne. Nabierają treści wielkie miejskie projekty infrastrukturalne i rewitalizacyjne, w tym Nowe Centrum Łodzi na 100 hektarach wokół nowego dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Na rewitalizację obszarową kwartałów śródmiejskich wydamy w najbliższej dekadzie miliardy złotych – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Na szczególną uwagę zasługuje kompleksowa rewitalizacja zaniedbywanego dawniej historycznego centrum Miasta. Rewitalizacja EC-1, Księżego Młyna, zespołu domów familijnych przy Fabryce Poznańskiego, kolejnych kwartałów śródmiejskich, jak również rozwój i remonty zasobu mieszkań socjalnych, dojazdy do węzłów drogowych, centra kształcenia zawodowego i sportowe, termomodernizacja obiektów komunalnych i renaturalizacja łódzkich rzek, poprawa jakości usług społecznych i warunków infrastrukturalnych (ważnych dla rozwoju w Łodzi MSP) - wszystko to posłuży zmianie Łodzi w przyjazne, konkurencyjne miasto zrównoważonego rozwoju, przyjazne dla mieszkańców i gości, w pełni wykorzystujące swój potencjał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY