REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódź: więcej kolorowego dachu

  • Autor: UM Łódź
  • 25 cze 2015 09:17
Łódź: więcej kolorowego dachu
fot. UM Łódź

Trwa montaż membrany dachowej oraz ścian bocznych centrum przesiadkowego przed „Centralem" na trasie W-Z w Łodzi. Na dachu wykonano około 50 proc. prac.

REKLAMA

 Jak poinformowała wicedyrektor ZDiT Katarzyna Mikołajec, kolorowa membrana na dachu wielkiego przystanku jest montowana w specjalnych aluminowych prowadnicach przez ośmiu robotników. - Istnieje duża szansa, że w ciągu miesiąca montaż się zakończy i na początku sierpnia całe przykrycie przystanku będzie gotowe - podkreśliła. Jak dodała, instalowana membrana jest materiałem transparentnym, specjalistycznym, wytrzymałym na różne warunki atmosferyczne oraz nie rozprzestrzenia ognia.

Łódzki magistrat podaje, że membrana montowana jest na konstrukcji znajdującej się na wysokości 13 m. Powierzchnia dachu wynosi ponad 3 tys. m kw. Specjalistyczne tworzywa zostaną też zamontowane na bocznych ścianach przystanku „Centrum". W całości konstrukcji dominować będzie biel oraz ciemna szarość, które mają współgrać z barwnym zadaszeniem, pojawią się także ławki, kosze, tablice świetlne, a nocą również fantazyjna iluminacja.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY