REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódzcy architekci będą mieli swój "przystanek"

  • Autor: UM Łódź
  • 13 lis 2014 09:28
Prace są zaawansowane, fot. UM Łódź

Kiedy we wrześniu ubiegłego roku przekazywaliśmy zabytkowy budynek krańcówki przy ul. Północnej na potrzeby łódzkich architektów, chcieliśmy, żeby to zaniedbane dotychczas miejsce miało gospodarza i otrzymało nowe funkcje publiczne, a efekty przyszły dość szybko – powiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

REKLAMA

Na terenie obejmującym 4 tys. mkw. i historyczne obiekty sieci tramwajowej trwają już zaawansowane prace budowlane i konserwatorskie - podaje łódzki magistrat.

Jak poinformował prezes Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów RP Jacek Janiec, powstanie tu nie tylko siedziba organizacji, ale również aktywne centrum architektury, w którym organizowane będą działania edukacyjne, promocyjne i wystawiennicze. W ten sposób dawna krańcówka MPK, nie tracąc swoich funkcji komunikacyjnych, stanie się nowym kreatywnym miejscem na mapie Łodzi, służącym zarówno architektom, jak i mieszkańcom.

Projekt realizowany jest z środków własnych ŁOIA oraz przy współpracy izb branżowych z innych miast polskich. Łódzcy architekci liczą także na wsparcie inicjatywy przez Radę Miejską nowej kadencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY