REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łódzka ulica wypięknieje

  • Autor: UM Łódź
  • 22 kwi 2014 12:23
Łódzka ulica wypięknieje
fot. UM Łódź
Łódzka ulica wypięknieje
Łódzka ulica wypięknieje

W ramach programu „Mia100 Kamienic” odnawiany został kolejny budynek przy ulicy Legionów w Łodzi.

REKLAMA

- Dzięki rewitalizacji nie tylko odnawiamy kamienice, ale zyskujemy także nowe powierzchnie. Miasto się zmienia i mamy szansę, by tak jak kwartał na ulicy Legionów, wyglądały inne miejsce w Łodzi - powiedziała prezydent miasta Hanna Zdanowska.

W ramach programu „Mia100 Kamienic” odnawiany jest już 9. budynek przy ulicy Legionów, tym razem jest to kamienica znajdująca się pod numerem 48. Remontowana jest kompleksowo. Dobudowano pół kondygnacji, wymieniono stolarkę okienną, podłączono do sieci ciepłowniczej, a przede wszystkim dokonano całkowitego remontu wnętrz. W kamienicy znajduje się 30 mieszkań, 5 lokali użytkowych, a także 2 pracownie artystyczne. Wykonawca szacuje, że do użytku uda się ją oddać wcześniej niż przewidywał termin realizacji inwestycji. Lokatorzy, a także najemcy lokali użytkowych, będą mogli wprowadzić się do niej w sierpniu bądź we wrześniu. Koszt inwestycji wyniósł 2,5 mln zł. Za wyremontowanie kamienicy ościennej, znajdującej się pod numerem 50, miasto zapłaciło 1 mln zł więcej.

- „Mia100 Kamienic” dobiega końca. Teraz będziemy rewitalizować już całe kwartały. Ulica Legionów znajduje się na liście priorytetowych, które przewidziane są do odnowienia - powiedział dyrektor Biura Prezydenta UMŁ Tomasz Piotrowski, nadzorujący program.

Jednocześnie miasto przygotowało Gminny Program Opieki nad Zabytkami na lata 2014-2017. 16 kwietnia br. rozpoczną się konsultacje społeczne, co do kształtu programu. Potrwają do 30 kwietnia br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY