REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łomża: pierwszy etap rozbudowy Filharmonii Kameralnej zakończony

  • Autor: UM Łomża
  • 05 sie 2014 09:58
Łomża: pierwszy etap rozbudowy Filharmonii Kameralnej zakończony
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego, fot. UM Łomża

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży została rozbudowana i przebudowana. Koszt prac wyniósł w sumie ponad 1 mln zł.

REKLAMA

Jak informuje Urząd w Łomży, wykonawca tydzień temu zgłosił inwestycję do odbioru, który odbędzie się w pierwszych dniach sierpnia.

W pierwszym etapie prace objęły przebudowę części administracyjnej obiektu. W trakcie realizacji inwestycji wykonano m.in. prace budowlano-instalacyjne, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne, wyposażenie technologiczne. Koszt tego etapu wyniósł 777.656,17 zł. Ponadto w kwietniu podpisano umowę na roboty uzupełniające, opiewające na kwotę 299.057,16 zł. Obejmowały one wykonanie garderób, sali prób, zamurowanie dolnego pasa okien w foyer celem poprawienia estetyki wnętrza, dostosowanie obiektu do wymagań przepisów p.poż. oraz malowanie wnętrza łącznika.

Magistrat w Łomży zwrócił uwagę, że władze Łomży dwukrotnie starały się o pozyskanie dofinansowania ze środków unijnych na realizację pełnej przebudowy sali koncertowej FKWL, niestety bez powodzenia.

Aktualna dokumentacja, którą dysponuje miasto, zakłada, że na prace obejmujące przede wszystkim rozbudowę sali widowiskowej i wykonanie zaplecza estradowego potrzeba jeszcze około 7 mln zł. Jeżeli pojawi się taka możliwość, to Prezydent Łomży zamierza ponownie ubiegać się o środki zewnętrzne na realizację pozostałych prac przewidzianych do wykonania na tym obiekcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY