REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Lotnisko Kraków-Balice zmienia układ komunikacyjny

  • Autor: PAP
  • 28 sty 2014 16:14

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice otrzyma blisko 21 mln zł ze środków unijnych na dofinansowanie rozbudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego lotniska wartego 44 mln zł. We wtorek podpisano umowę na wsparcie projektu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, podaje PAP

REKLAMA

Przedsięwzięcie uznane zostało za jedną z inwestycji strategicznych dla Małopolski.

Jan Pamuła, prezes Kraków Airport ocenił, że realizacja tego projektu zapewni szybką i sprawną komunikację w obrębie portu i na drogach dojazdowych do lotniska. Nowy wewnętrzny układ komunikacyjny zostanie dostosowany do obsługi rosnącej liczby pasażerów i zapewni integrację różnych środków transportu - drogowego i kolejowego.

Przedsięwzięcie składa się z trzech zadań inwestycyjnych: budowy i przebudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego, budowy pieszej kładki łączącej terminal pasażerski z garażem wielopoziomowym i przystankiem kolejki oraz budowy przystanku kolejowego.

Cały projekt ma zostać zakończony na początku 2015 r. W 2015 r. gotowe będą także inne inwestycje realizowane w ramach wielkiego projektu rozbudowy lotniska - terminal, powiększona płyta postojowa, zmodernizowane drogi kołowania. Przepustowość krakowskiego portu zwiększy się wtedy do około 8 mln pasażerów rocznie.

Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce. W zimowej siatce połączeń lotnisko oferuje 48 połączeń regularnych. W zeszłym roku port obsłużył prawie 3,648 mln pasażerów, o 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Był to najlepszy wynik w historii krakowskiego lotniska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY