REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Lublin: holenderska spółka zaplanuje rewitalizację Bystrzycy

  • Autor: UM Lublin
  • 27 cze 2014 14:49
Lublin: holenderska spółka zaplanuje rewitalizację Bystrzycy
fot. Fotolia

Lublin rozpoczął współpracę z holenderską spółką KuiperCompagnons, która stworzy plan rewitalizacji rzeki Bystrzycy.

REKLAMA

Spółka KuiperCompagnons stworzy analizę tego obszaru i zaproponuje powiązanie doliny rzeki z przestrzenią miasta. Porozumienie z firmą, w obecności króla Holandii i Prezydenta RP, podpisał Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin.

Plany rewitalizacji głównej rzeki przepływającej przez Lublin mają przywrócić jej dawne znaczenie i należne miejsce w strukturze miasta. Pierwszym krokiem do odpowiedniego zagospodarowania tego obszaru będzie część analityczna. Pomóc ma w tym holenderska spółka KuiperCompagnons.

Podpisane z firmą porozumienie ma połączyć holenderskie doświadczenia z polską, lokalną wiedzą specjalistyczną w zakresie zintegrowanego planowania miejskiego, gospodarki wodnej oraz Ekonoimczno-Finansowej Analizy Wykonalności. Firma stworzy analizę możliwości przeprowadzenia rewitalizacji doliny rzeki Bystrzycy oraz propozycji powiązań przestrzennych i krajobrazowych doliny tej rzeki z przestrzenią Lublina. Dokument ma powstać do końca lipca tego roku. Będzie on podstawą do dalszych szczegółowych działań związanych z rozwiązywaniem problemów doliny Bystrzycy, Czerniejówki i Czechówki.

Umowę o współpracy w obecności Króla Holandii Wilhelma Aleksandra, Królowej Máximy oraz Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego podpisał Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin oraz Gert Dral, Dyrektor KuiperCompagnons, 25 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

KuiperCompagnons jest firmą specjalizującą się w zakresie zagospodarowania przestrzennego miast i regionów, urbanistyki, architektury oraz krajobrazu, realizuje projekty w róznych częściach Europy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY