REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Metamorfoza łódzkiej klubokawiarni

  • Autor: propertydesign.pl
  • 14 mar 2014 15:20
Metamorfoza łódzkiej klubokawiarni
Klubokawiarnia Owoce i Warzywa, fot. Marcin Petruszka
Metamorfoza łódzkiej klubokawiarni
Metamorfoza łódzkiej klubokawiarni

Klubokawiarnia Owoce i Warzywa zlokalizowana przy Traugutta 9 przeszła w ostatnim czasie lifting wnętrza. To kultowe miejsce na mapie Łodzi.

REKLAMA

Autorami nowej aranżacji są właściciele klubokawiarni Anna Marczyk i Michał Sobolewski oraz łódzka pracownia architektoniczna RWSL - to  jedna z ich ostatnich komercyjnych realizacji. Klubokawiarnia Owoce i Warzywa mieści się na 70 mkw. "dążących do nieskończoności". Kameralne wnętrze lokalu to miejsce, gdzie odbywają się imprezy dj-skie, wystawy, dyskusje i projekcje. Dla wielu łodzian to kultowe miejsce na kulturalno-kawiarnianej mapie.

- Mówi się, że to ludzie tworzą klimat miejsca. Tak na pewno jest w przypadku klubokawiarni "Owoce i Warzywa". Owi ludzie muszą jednak dobrze się czuć, nie tylko ze sobą, ale także we wnętrzu, które dla wielu stało się drugim domem. Po ponad dwóch latach, odkąd ten swoisty prywatny Dom Kultury rozpoczął działalność, odświeżyliśmy kameralną przestrzeń "Owoców". Z pokorą dla zastanych murali, szacunkiem do mebli, które przeżyły niejedną imprezę i respektem dla przyzwyczajeń stałych bywalców. Nadal przychodzą, a lokal przy Traugutta 9 przyciąga teraz nowe pokolenia niebieskich ptaków – mówią architekci z pracowni RWSL.

Jednym z głównych celów modernizacji wnętrza lokalu było stworzenie bardziej spójnej przestrzeni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY