Metro w Krakowie?UM Kraków - 08-05-2014 11:19


Czy poza Warszawą jest szansa na budowę metra? Mieszkańcy Krakowa w ramach konsultacji społecznych wypowiedzą się na temat inwestycji w podziemną kolejkę.

Krakowianie biorą udział w spotkaniach w ramach konsultacji społecznych dotyczących budowy metra w Krakowie, jak również rozbudowy miejskiej sieci monitoringu oraz wieloletniego programu budowy dróg rowerowych.

Kraków jest drugim co do wielkości miastem w Polsce. Cały czas miasto intensywnie się rozwija. Należy również zwrócić uwagę, że mieszkańców Krakowa stale przebywa. Czy powstanie tu kolejka podziemna? W ostatnim czasie miasto stawiało na rozwój linii tramwajowych. Metro wiąże się z ogromnymi kosztami, związanymi nie tylko z samą budową, ale również z jego późniejszym utrzymaniem.

Konsultacje społeczne w Krakowie potrwają do 23 maja. Zaś 25 maja, w trakcie referendum, mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat tych propozycji oraz czwartej, konsultowanej osobno – idei Organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2022 r.