REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Miasto Kazimierzowskie w Radomiu do rewitalizacji

  • Autor: PAP
  • 02 lis 2015 09:03
Miasto Kazimierzowskie w Radomiu do rewitalizacji
fot. Fotolia

Do 2020 r. władze Radomia chcą przeprowadzić rewitalizację zabytkowego Miasta Kazimierzowskiego. Na obszarze tym znajdują się m.in. Rynek z ratuszem oraz tzw. kamienica Deskurów. W poniedziałek rozpoczną się konsultacje społeczne dot. kształtu procesu rewitalizacji.

REKLAMA

Miasto zaplanowało m.in. spotkania z przedsiębiorcami, właścicielami prywatnych nieruchomości, przedstawicielami instytucji działających w obszarze Miasta Kazimierzowskiego oraz działaczami radomskich organizacji pozarządowych.

Konsultacje potrwają do 2 grudnia. Mieszkańcy mogą nadsyłać swoje uwagi do magistratu drogą internetową lub też skorzystać ze specjalnych ankiet, dostępnych m.in. w urzędzie miasta. Wyniki konsultacji uwzględnione zostaną w opracowywanym "Programie Rewitalizacji Gminy Miasta Radomia na lata 2014-2023".

"Nie chodzi tylko o rewitalizację polegającą na odnowie warstwy mieszkalnej nieruchomości. Żeby dobrze przeprowadzić ten proces i pozyskać na to to pieniądze z zewnątrz, rewitalizacja musi mieć w sobie dodatkowe cechy, jak pobudzenie życia społecznego czy kulturalnego" - podkreśla prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Na obszarze Miasta Kazimierzowskiego znajduje się m.in. radomski Rynek wraz z ratuszem oraz tzw. kamienica Deskurów. Obecnie trwają przygotowania do modernizacji ratusza, w którym do 2013 r. mieściło się miejskie archiwum. W ratuszu po remoncie prowadzona ma być działalność kulturalna i edukacyjna. Siedzibę będzie tu mieć także Rada Miejska oraz niektóre wydziały magistratu. Kilka dni temu miasto ogłosiło także konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla tzw. kamienicy Deskurów. W przyszłości ma się tam mieścić Muzeum Miasta Radomia. Kamienicę tworzą dwa budynki. Wybudowano je w pierwszej połowie XIX w.

Konkurs obejmuje także koncepcję zagospodarowania płyty radomskiego rynku, z uwzględnieniem budowy podziemnego parkingu na około 150-200 miejsc. Koszt zagospodarowania kamienicy i Rynku ma nie przekroczyć 40 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY