REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mieszkańcy Gorzowa Wlkp. już głosują w budżecie obywatelskim 2016

  • Autor: PAP
  • 21 wrz 2015 10:43

Od poniedziałku mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego mogą oddawać głosy na propozycje do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Mają do wyboru 104 inwestycje - przede wszystkim remonty chodników i dróg.

REKLAMA

Głosowanie potrwa do 5 października br.

Wśród pomysłów zakwalifikowanych do głosowania są też propozycje związane z budową lub renowacją miejsc wypoczynku, terenów rekreacyjnych czy sportowych, a także budową nowych miejsc parkingowych, oświetlenia ulicznego, remonty schodów.

Karty do głosowania można pobrać przy 10 urnach ustawionych w różnych punktach miasta, m.in. w budynkach magistratu i największych galeriach handlowych.

W konsultacjach można wziąć udział także za pośrednictwem internetu. Wszelkie informacje nt. zasad głosowania są dostępne na stronie gorzow.pl w zakładce Budżet Obywatelski 2016.

Zgodnie z regulaminem, miasto zostało podzielone na osiem rejonów; do udziału w głosowaniu są uprawnieni gorzowianie, którzy ukończyli 13 lat. Głos można oddać na jedno zadanie, niezależnie od rejonu, w którym się mieszka.

Z każdego z ośmiu rejonów zrealizowana zostanie ta inwestycja, która uzyska największą liczbę głosów. Następne zadania będą wchodziły do budżetu niezależnie od rejonu, do wyczerpania kwoty 2 mln zł, którą władze miasta przeznaczyły na ten cel.

W Gorzowie Wlkp. budżet obywatelski po raz pierwszy zaistniał w 2013 r. Wówczas samorząd rozdysponował na to 1 mln zł na ten cel, rok temu kwota ta była nieznacznie wyższa. W 2014 roku w głosowaniu dot. budżetu obywatelskiego gorzowianie oddali 50 tys. głosów, z których prawie 48 tys. było ważnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY