REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Minister Kultury chce rozbudowy Muzeum Narodowego

  • Autor: tvnwarszawa.tvn24.pl
  • 17 wrz 2014 11:55
Minister Kultury chce rozbudowy Muzeum Narodowego
fot. mnw.art.pl

Rozbudowa Muzeum Narodowego według ministra kultury prof. Małgorzaty Omilanowskiej, może być prowadzona na terenie usytuowanym między gmachem muzeum a ścieżką równoległą do ul. Książęcej. O planach poinformował portal tvnwarszawa.tvn24.pl.

REKLAMA

- Muzeum Narodowe w Warszawie powinno być placówką na miarę XXI w., dlatego koniecznie trzeba rozbudować jego gmach, bo jest zbyt ciasny. Nie pokazuje osiągnięć XX-wiecznego polskiego designu i dużej części malarstwa - powiedziała minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska.

- Muzeum Narodowe w Warszawie to placówka o najbogatszej kolekcji jeżeli chodzi o liczbę wpisów inwentaryzacyjnych, a dysponuje nieproporcjonalnie niewielką powierzchnią wystawienniczą w stosunku do faktycznych potrzeb - ocenia minister kultury.

Architektem Muzeum Narodowego jest Tadeusz Tołwiński. Zaprojektował on również drugi budynek na tyłach gmachu głównego, ale na jego wybudowanie nigdy nie starczyło pieniędzy - czytamy w portalu tvnwarszawa.tvn24.pl.

Minister kultury odniosła się także do planów budowy Muzeum Historii Polski: na jego budowę planowaną nad Trasą Łazienkowską, brakuje funduszy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY