REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Modernizacja szpitala psychiatrycznego w systemie zaprojektuj i wykonaj

  • Autor: kujawsko-pomorskie.pl
  • 24 lis 2014 10:12
Modernizacja szpitala psychiatrycznego w systemie zaprojektuj i wykonaj
fot. kujawsko-pomorskie.pl

Wojewódzka samorządowa spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne podpisała umowę z wykonawcą kompleksowej modernizacji bloku żywieniowego w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Świeciu. Po zakończeniu inwestycji, co nastąpi jesienią przyszłego roku, pacjenci będą mieli do dyspozycji kawiarnię i bufet.

REKLAMA

- To ostatni akord tak potrzebnych w tym miejscu inwestycji. Cieszę się, że udało nam się do nich doprowadzić. Dzięki temu XIX-wieczny kompleks jednego z najstarszych ośrodków lecznictwa psychiatrycznego może w dalszym ciągu służyć pacjentom – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Modernizacja pawilonu kuchennego będzie prowadzona w systemie „zaprojektuj i wykonaj”, co oznacza, że wyłonione w przetargu konsorcjum wykonawcze (Taczbud-Bis z Grudziądza i Taczbud z podgrudziądzkiej miejscowości Skurgwy) najpierw przygotuje dokumentację budowlaną, zapewniając sobie pakiet niezbędnych ekspertyz i pozwoleń, a później przystąpi do prac budowlanych.

W wyniku modernizacji obecna kuchnia lecznicy zyska między innymi zaplecze technologiczne w piwnicy przebudowanego pawilonu, a pomieszczenie, w którym kiedyś mieściła się szpitalna kaplica zostanie przekształcone w jadalnię bufetu i kawiarni, z której będą mogli korzystać także odwiedzający. Założeniem jest serwowanie posiłków dla tysiąca osób dziennie. Warta blisko 6 mln zł inwestycja obejmuje również remont elewacji i przebudowę wejścia do budynku, remont schodów wewnętrznych i budowę nowej klatki schodowej, a także wymianę posadzek oraz remont dachu z położeniem nowego pokrycia. Zakończenie prac zaplanowano na październik 2015 r.

Rozpoczynająca się inwestycja jest ostatnią spośród zaplanowanych dla świeckiej placówki w ramach naszego medycznego pakietu stulecia, czyli marszałkowskiego programu rozwoju i unowocześnienia infrastruktury kluczowych dla województwa lecznic. W obszernym kompleksie szpitala przeprowadzono połączone z przebudową kapitalne remonty budynków, w których mieści się dziesięć oddziałów, a także gabinety i pracownie diagnostyczne oraz pomieszczenia administracyjne. Tej jesieni zakończono modernizację instalacji wewnętrznych, w tym sieci wodno-kanalizacyjnych i sieci energetycznej. Łączne koszty, założone początkowo na 26 mln zł, wynoszą 28 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY