REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Momo zaprojektowali, a Skanska buduje Zakład Nauk o Człowieku

  • Autor: Properydesign.pl
  • 25 cze 2015 14:22
Momo zaprojektowali, a Skanska buduje Zakład Nauk o Człowieku
Zakład Nauk o Człowieku, Uniwersytet Rzeszowski, fot. Skanska
Momo zaprojektowali, a Skanska buduje Zakład Nauk o Człowieku
Momo zaprojektowali, a Skanska buduje Zakład Nauk o Człowieku

Zakład Nauk o Człowieku powstaje u zbiegu ulic Zenitowej i Leszka Czarnego w Rzeszowie. Autorami projektu jest pracownia Momo z Krakowa, a głównymi projektantami Tomasz Tytus Stopa i Andrzej Wranke.

REKLAMA

Warunkiem kształcenia przyszłych lekarzy jest odpowiednia baza dydaktyczno-badawcza i taką, na zlecenie Uniwersytetu Rzeszowskiego, realizuje Skanska. - Budowa Zakładu Nauk o Człowieku to ważny krok do uruchomienia na Uniwersytecie Rzeszowskim kierunku lekarskiego – podkreśla prorektor ds. rozwoju dr hab. inż. Czesław Puchalski, prof. UR.

W Zakładzie Nauk o Człowieku  uruchomione zostaną cztery jednostki: Anatomia Prawidłowa i Patologiczna Człowieka, Histologia z Embriologią oraz Medycyna Sądowa.

Obiekt w liczbach

Zakład Nauk o Człowieku jest budynkiem z dwiema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. Powstał na działce o powierzchni 0,65 hektara. – Kubatura obiektu to 14 tys. m³, a powierzchnia użytkowa wynosi ponad 2,3 tys. m² - mówi Andrzej Janora, menadżer projektu, Skanska. – Budynek ma prawie 14 m w najwyższym punkcie, 93 m długości i 15 m szerokości. Zakres prac, które wykonała Skanska, obejmuje także wyposażenie sal i laboratoriów dydaktycznych. Skanska jest także odpowiedzialna za zagospodarowanie terenu wokół obiektu.

Postęp prac

W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz roboty drogowe i prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. Powstają tu m.in. chodniki, trawniki, ławki i stojaki na rowery. - Trwa montaż wyposażenia stałego budynku czyli stołów sekcyjnych, stołów do analizy wycinków histopatologicznych oraz mebli ze stali nierdzewnej będących na wyposażeniu sal sekcyjnych i pomieszczeń pomocniczych. Instalujemy także wyposażenie łazienek  – informuje Bartosz Ostrowski, kierownik budowy, Skanska. W całości wykończona jest już Aula wykładowa znajdująca się na parterze budynku oraz sala seminaryjna. - Przed nami dostawa i rozstawienie pozostałych mebli będących na wyposażeniu budynku – dodaje Bartosz Ostrowski. Prace potrwają do końca czerwca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY