REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Most Krasińskiego i lepsza przestrzeń publiczna w Warszawie

  • Autor: TVN Warszawa
  • 25 cze 2014 11:31
Most Krasińskiego i lepsza przestrzeń publiczna w Warszawie
Warszawa, Wisła, widok na Stare Miasto, fot. Fotolia

Most Krasińskiego to inwestycja, której budowa jest regularnie odsuwana w czasie. Istniał już w przedwojennych planach jako przedłużenie ulicy Krasińskiego. Do koncepcji budowy mostu powrócono dopiero w 2006 roku. Dziś mówi się o zrealizowaniu inwestycji łączącej Targówek z Żoliborzem do 2022 r. - podaje TVN Warszawa.

REKLAMA

- Wróciliśmy do mostu Krasińskiego, ponieważ jest on potrzebny. To jedna z większych inwestycji przewidziana na lata 2014-2022. Projekt przewiduje budowę trasy od placu Wilsona do ul. Jagiellońskiej razem z przeprawą - powiedziała Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza.

W latach 2014 - 2022 samorząd Warszawy zamierza wydać na inwestycje 25,5 mld zł - mniej więcej tyle, ile przez ostatnie osiem lat. - W tym czasie powstać ma prawie cała II linia metra i obwodnica śródmiejska oraz most Krasińskiego - poinformowała w poniedziałek prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Most Krasińskiego  to nie jedyna inwestycja infrastrukturalna, którą planuje miasto. Urzędnicy chcą wydać 7,6 mld zł, w tym 2,8 mld na budowę drogowych połączeń między dzielnicami (w tym właśnie. na most Krasińskiego) i 980 mln zł na obwodnicę śródmiejską na odcinku między Rondem Wiatraczna a ul. Radzymińską - podaje TVN Warszawa.

Co ciekawe Warszawa chce stawiać także na rozwój przestrzeni publicznej. Wiceprezydent Michał Olszewski powiedział, że na zmiany w przestrzeni publicznej Warszawa chce wydać 1,2 mld zł. W planach jest stworzenie nowego centrum miasta - ograniczonego ul. Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Traktem Królewskim i ul. Królewską. W ramach tego planu w tym roku zrealizowana ma być modernizacja ul. Świętokrzyskiej, a w niedługim czasie zrewitalizowany będzie plac Małachowskiego. O konkursie architektonicznym na nowy Plac Małachowskiego pisalismy kilka tygodni temu. Czyj projekt zwycięży będzie wiadomo w pierwszj połowie lipca br.

- W ramach tego programu będą też realizowane przedsięwzięcia dotyczące uporządkowania infrastruktury na pl. Defilad i związane z uspokajaniem ruchu - zaznaczył Olszewski.

Ok. 220 mln zł miasto chce przeznaczyć na rewitalizację Pragi (jej program trafi do rady miasta prawdopodobnie jesienią). Taką samą kwotą zostanie wsparty rozwój najbliższego otoczenia Wisły. W planach jest m.in. budowa bulwarów nad rzeką dalej na południe oraz miasteczka wodnego na cyplu czerniakowskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY