REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mural, a na nim najważniejsze dla dzielnicy wydarzenia

  • Autor: UM Warszawa
  • 22 lip 2015 13:56
fot. Noël, flickr.com

Jednym ze zwycięskich projektów w ramach II edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie jest stworzenie kolorowego muralu przedstawiającego najważniejsze wydarzenia i miejsca oraz postacie z historii Ochoty.

REKLAMA

Projekt muralu realizowany będzie w przestrzeni publicznej i współtworzony zostanie przez mieszkańców Ochoty (poprzez ankiety, w których będą oni wskazywali ważne dla siebie miejsca/postaci/wydarzenia).

Mural przedstawiał będzie w sposób barwny i zrozumiały najistotniejsze dla dzielnicy wydarzenia, postaci oraz miejsca. Zrealizowany zostanie przez artystów street-artowych, znanych z podobnych prac realizowanych w Warszawie.

Stworzenie kolorowego muralu wpłynie dodatnio na atrakcyjność przestrzeni. Będzie również spełniał rolę edukacyjną, kulturową oraz społeczną poprzez przybliżenie historii Ochoty, a także przedstawienie ważnych dla mieszkańców postaci, miejsc oraz wydarzeń związanych z dzielnicą. Ponadto, Ochota dzięki temu przedsięwzięciu stanie się atrakcyjnym punktem na street-artowej mapie Warszawy.

Całkowity koszt projektu to 10 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY