REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Muszla koncertowa powróci do parku w Radomiu

  • Autor: PAP
  • 22 wrz 2015 11:43
Muszla koncertowa powróci do parku w Radomiu
fot. Fotolia

W grudniu w radomskim parku im. Tadeusza Kościuszki powstanie muszla koncertowa. Tego typu obiekt stał przed laty w tym samym miejscu. Radomianie od kilku lat zabiegali o jego odbudowę.

REKLAMA

Jak poinformował we wtorek Janusz Kalinowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu, przetarg na opracowanie projektu i wykonanie robót wygrała radomska firma Rosa-Bud. Muszla ma być gotowa do 10 grudnia. Budowa będzie kosztować ok. 679 tys. zł.

"Na inwestycję przyznane zostało dofinansowanie z rezerwy budżetu państwa w kwocie do 800 tys. zł. Te fundusze muszą zostać rozliczone do końca roku" - podkreślił wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

Zgodnie z koncepcją architektoniczną muszla ma mieć wymiary prawie 12 m na 7,5 m, przy wysokości 6,5 m. Na utwardzonym placu przed obiektem ustawionych zostanie 50 ławek. Okolica ma być monitorowana. Obraz z kamer będzie przesyłany do miejskiego centrum monitoringu.

Muszla koncertowa powstanie w miejscu, w którym przed laty stał podobny obiekt. Rozebrano go na początku lat 90., po tym jak wcześniej uległ pożarowi i dewastacji.

Mieszkańcy Radomia wspominają, że w latach 60. i 70. ub. wieku w parkowej muszli koncertowej odbywały się koncerty muzyki kameralnej oraz występy dzieci z radomskich przedszkoli i szkół.

Od dwóch lat grupa radomian prowadziła starania, by muszla koncertowa została wybudowana w ramach funduszy z tzw. budżetu obywatelskiego. W tym roku obiekt uzyskał dofinansowanie z rezerwy budżetowej państwa.

Zgodnie z założeniem władz muszla koncertowa ma służyć wszystkich mieszkańcom, którzy zechcą zaprezentować się szerszej publiczności, m.in. dzieciom i młodzieży z radomskich placówek kultury lub amatorskim zespołom muzycznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY