REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Muzeum Historii Polski zostanie otwarte jesienią 2018 r.

  • Autor: PAP
  • 25 mar 2015 16:29
Muzeum Historii Polski zostanie otwarte jesienią 2018 r.
Wizualizacja pierwotnego projektu Muzeum Historii Polski

W sprawie budowy placówki premier Ewa Kopacz spotkała się w środę z przedstawicielami Rady i Dyrekcji Muzeum. Podczas spotkania zapadły wiążące decyzje dotyczące budowy gmachu Muzeum.

REKLAMA

Po rozważeniu wszystkich dotychczas branych pod uwagę rozwiązań zadecydowano, że nowy gmach powstanie na terenie Cytadeli Warszawskiej w zespole muzealnym, do którego należą: już istniejące Muzeum X Pawilonu, budowane Muzeum Katyńskie oraz Muzeum Wojska Polskiego, którego wznoszenie właśnie się rozpoczyna.

Muzeum Historii Polski zajmie główne miejsce w kompleksie.

Zapewnienie finansowania kosztów budowy pozwala planować otwarcie gmachu na 11 listopada 2018 roku. W efekcie powstanie w Warszawie nowe miejsce dedykowane polskiej historii i kulturze - Cytadela Muzeów - otwarte dla wszystkich, a więc także włączające w tkankę miasta niedostępny do tej pory ogromny zespół fortyfikacji.

W spotkaniu w Kancelarii Premiera uczestniczyli także minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska, minister w Kancelarii Premiera Małgorzata Kidawa-Błońska oraz wiceminister obrony narodowej Maciej Jankowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY