REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Muzeum historii Radomia, czy powstanie?

  • Autor: UM Radom
  • 17 lip 2014 12:25
Muzeum historii Radomia, czy powstanie?
fot. UM Radom

Radom jest za powstaniem muzeum. Prezydent miasta zaproponował Marszałkowi Województwa podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie. Jest w końcu odpowiedź.

REKLAMA

Jak informuje radomski magistrat, w odpowiedzi na zaproponowany przez władze Radomia list intencyjny w sprawie utworzenia Muzeum Historii Radomia Zarząd Mazowsza potwierdził swoje uznanie dla wartości tej inicjatywy. Jednocześnie poinformował, że ze względu na bardzo trudną sytuację finansową województwa, do momentu rozstrzygnięcia problemu tzw. „janosikowego”, zarząd województwa mazowieckiego nie jest w stanie podjąć pozytywnej decyzji w tej kwestii.

Po zapoznaniu się z pismem, władze Radomia podtrzymują swoje stanowisko, zawarte w przesłanym wcześniej do Marszałka Województwa liście intencyjnym. Jak zaznacza radomski urząd: propozycją było i pozostaje nadal sfinansowanie  utworzenia muzeum nie z budżetu Mazowsza, a ze środków europejskich w kolejnej perspektywie unijnej.

Radomski magistrat uważa, że kwestie problemów budżetowych województwa mazowieckiego wynikające z „janosikowego” nie mają więc w sugerowanym przez władze Radomia wariancie istotnego wpływu na sfinansowanie tej placówki.  Informuje przy tym, że proponowane przez  Radom rozwiązanie pozostaje aktualne.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY