REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Muzeum Katyńskie otwarte. To projekt Jerzego Kaliny i pracowni Brzozowski Grabowiecki Architekci

  • Autor: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • 18 wrz 2015 11:52

W zabytkowej kaponierze na terenie Cytadeli Warszawskiej otwarte zostało Muzeum Katyńskie według koncpecji Jerzego Kaliny i pracowni Brzozowski Grabowiecki Architekci.

REKLAMA

W zabytkowej kaponierze na terenie Cytadeli Warszawskiej otwarte zostało Muzeum Katyńskie. Oficjalna uroczystość odbyła się 17 września br. Siedziba Muzeum Katyńskiego na terenie Cytadeli Warszawskiej została zaprojektowana przez zespół pracowni Maksa. Autorami projektu są Jerzy Kalina oraz zespół Brzozowski Grabowiecki Architekci.

Autorzy postawili sobie za cel ukazanie zbrodni katyńskiej zarówno w skali makro, w kontekście europejskiej i światowej historii i polityki, jak i z perspektywy pojedynczego człowieka - poszczególnych oficerów i ich rodzin. Ekspozycja łączy w swej narracji plastycznej realizacje o charakterze symbolicznym z nowoczesnymi środkami przekazu. Szczególny nacisk Muzeum kłaść będzie na dotarcie do młodego odbiorcy, poprzez specjalnie przygotowane programy edukacyjne. Dla publiczności muzeum będzie otwarte od października.

Muzeum Katyńskie na terenie Cytadeli Warszawskiej stanowi część zespołu składającego się z już istniejącego Muzeum X Pawilonu, budowanego Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Historii Polski, otwarcie którego planowane jest na 2018 r. Budowa MHP realizowana będzie w ramach wieloletniego programu rządowego, opiewającego na 310 mln zł. W efekcie w stolicy powstanie nowe miejsce dedykowane polskiej historii i kulturze - Cytadela Muzeów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY