REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Muzeum Kolejnictwa z centrum na Wolę

  • Autor: PAP
  • 12 lut 2014 10:20

Muzeum Kolejnictwa zostanie przeniesione z centrum stolicy na Wolę - to efekt porozumienia Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, marszałka województwa mazowieckiego, warszawskiego magistratu i PKP SA.

REKLAMA

Przedstawiciele tych instytucji podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy budowie Centrum Komunikacji i Techniki w Warszawie, które będzie następcą Muzeum Kolejnictwa. Ma to być jedna z najnowocześniejszych placówek kulturalno-oświatowych w Polsce.

Obecna siedziba muzeum w centrum Warszawy była powodem sporu między PKP SA a władzami Mazowsza. Kolejarze chcieli muzeum przenieść, na co nie zgadzały się władze województwa, którym placówka podlega.

W podpisanym liście intencyjnym strony zgodziły się, że będą wspólnie działać na rzecz utworzenia w Warszawie miejsca popularyzującego historię komunikacji i rozwoju transportu w Polsce.

"Uzgodnienie listu intencyjnego to pierwszy krok do budowy centrum kulturalno-oświatowego na miarę XXI wieku. Cieszę się, że PKP i Muzeum Kolejnictwa udało się wypracować rozwiązanie, które przyczyni się do rozwoju placówki. Już za kilka lat powstanie w stolicy miejsce, jakiego dotąd nie było" - powiedział Zbigniew Klepacki, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej.

Nowa placówka muzealna ma mieścić się na warszawskiej Woli, na terenach należących do PKP SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY