REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Muzeum Kolejnictwa z centrum na Wolę

  • Autor: PAP
  • 12 lut 2014 10:20

Muzeum Kolejnictwa zostanie przeniesione z centrum stolicy na Wolę - to efekt porozumienia Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, marszałka województwa mazowieckiego, warszawskiego magistratu i PKP SA.

REKLAMA

Przedstawiciele tych instytucji podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy budowie Centrum Komunikacji i Techniki w Warszawie, które będzie następcą Muzeum Kolejnictwa. Ma to być jedna z najnowocześniejszych placówek kulturalno-oświatowych w Polsce.

Obecna siedziba muzeum w centrum Warszawy była powodem sporu między PKP SA a władzami Mazowsza. Kolejarze chcieli muzeum przenieść, na co nie zgadzały się władze województwa, którym placówka podlega.

W podpisanym liście intencyjnym strony zgodziły się, że będą wspólnie działać na rzecz utworzenia w Warszawie miejsca popularyzującego historię komunikacji i rozwoju transportu w Polsce.

"Uzgodnienie listu intencyjnego to pierwszy krok do budowy centrum kulturalno-oświatowego na miarę XXI wieku. Cieszę się, że PKP i Muzeum Kolejnictwa udało się wypracować rozwiązanie, które przyczyni się do rozwoju placówki. Już za kilka lat powstanie w stolicy miejsce, jakiego dotąd nie było" - powiedział Zbigniew Klepacki, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej.

Nowa placówka muzealna ma mieścić się na warszawskiej Woli, na terenach należących do PKP SA.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY