REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Muzeum Śląskie do remontu i rozbudowy

  • Autor: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • 09 wrz 2014 09:15
Umowa na rozbudowę podpisana, fot. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Muzeum Śląskie to jeden z najlepszych pomysłów inwestycyjnych realizowanych w ostatnich latach w Polsce - oceniła minister Omilanowska. Placówka zostanie zrewitalizowana.

REKLAMA

Remont i rozbudowa siedziby Muzeum Śląskiego, które poprawią warunki funkcjonowania instytucji to podstawowy cel projektu, który otrzyma dofinansowanie w wysokości przeszło 10 mln zł w ramach Mechanizmów Finansowych EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Umowę w tej sprawie podpisała 8 września Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

Jak dodała podczas podpisania umowy: dbanie o kulturę to łączenie potrzeb przeszłości z teraźniejszością dla przyszłości. Lokowanie obiektu muzealnego w wartościowym obiekcie historycznym jest ratowaniem dziedzictwa przeszłości architektonicznej i przemysłowej miasta z myślą o jego potrzebach kulturalnych - podkreśliła szefowa resortu kultury.

Inwestycja o wartości całkowitej 24,5 mln zł zakłada rewitalizację zabytkowych budynków Łaźni Głównej i Stolarni oraz modernizację przyległego terenu dawnej kopalni Katowice i budowę niezbędnej infrastruktury na potrzeby Muzeum Śląskiego w Katowicach. Rozbudowany zostanie także budynek Muzeum Śląskiego. Planowana jest również konserwacja zabytkowych maszyn stolarskich oraz digitalizacja zbiorów i stworzenie wirtualnego muzeum.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY