REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Muzeum Sztuki Współczesnej powstanie w Gdańsku

  • Autor: PAP
  • 01 wrz 2015 15:11
Muzeum Sztuki Współczesnej powstanie w Gdańsku
fot. Fotolia

Centrum Informacyjne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zawiadamia, że we wtorek 1 września 2015 r. podpisano list intencyjny ws. współdziałania na rzecz utworzenia i rozwoju Muzeum Sztuki Współczesnej w Gdańsku jako oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku.

REKLAMA

List podpisali: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

"Misją nowego Muzeum będzie gromadzenie, udostępnianie, upowszechnianie, interpretowanie, wystawianie i prezentowanie kolekcji sztuki współczesnej jak najszerszej publiczności z Polski i zagranicy. Muzeum będzie propagować światową sztukę XX i XXI wieku, wzmacniać wizerunek Pomorza jako regionu istotnego dla współczesnej międzynarodowej sztuki oraz dążyć do powiększania zbiorów sztuki współczesnej w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku, a także prowadzić działalność naukową, kulturalną i edukacyjną" - napisano w liście.

Docelowa siedziba Muzeum Sztuki Współczesnej ma się znajdować na byłych terenach stoczniowych - tzw. Młodym Mieście. "Miejsce to ma szczególne historyczne znaczenie dla Gdańska i daje wyjątkową okazję do przekształcenia obiektów postindustrialnych w przestrzeń służącą kulturze, sztuce i integracji społecznej" - czytamy dalej w liście.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY