REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na Dworcu Centralnym zakończono kolejną fazę remontu

  • Autor: PKP
  • 27 lut 2015 16:16
Na Dworcu Centralnym zakończono kolejną fazę remontu
Dworzec Warszawa Centralna, fot. PKP

Zakończyły się prace związane z izolacją termiczną stropodachu na Dworcu Centralnym. To pierwsza z planowanych inwestycji, które pomogą ocieplić obiekt.

REKLAMA

Prace związane z izolacją rozpoczęto pod koniec ubiegłego roku. Podczas inwestycji pod sufitem hali głównej rozwieszono niebieską płachtę, nad którą toczyły się roboty. Jak informuje PKP S.A., całe przedsięwzięcie realizowano etapami, aby zminimalizować ewentualne utrudnienia dla pasażerów.

- Dworzec Centralny to jeden z największych dworców kolejowych w Polsce. Chcemy, aby podróżni chętnie z niego korzystali. Dlatego stale inwestujemy w poprawę funkcjonalności obiektu – mówi Jarosław Bator, członek zarządu PKP S.A. – Zakończyliśmy już prace związane ze stropodachem, ale przed nami kolejne inwestycje na Centralnym – dodaje.

Inwestycja była realizowana w formule „Projektuj i buduj”. Prace realizowała firma Ecofair sp. z o.o. Koszt zadania wyniósł ok. 2 mln zł.

Izolacja stropodachu to pierwsza z inwestycji, dzięki której Dworzec Centralny zostanie ocieplony. PKP S.A. planuje również montaż systemu ogrzewania hali głównej oraz wymianę szklanej elewacji obiektu. Oba zadania mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY