REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na te muzea czeka Polska

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 paź 2015 12:19
Na te muzea czeka Polska
Na te muzea czeka Polska
Na te muzea czeka Polska
Na te muzea czeka Polska
Na te muzea czeka Polska
Na te muzea czeka Polska
Na te muzea czeka Polska
Na te muzea czeka Polska
Na te muzea czeka Polska
Na te muzea czeka Polska
Na te muzea czeka Polska
Na te muzea czeka Polska
Na te muzea czeka Polska

Nowo powstałe muzea w Polsce zachwycają architekturą i tętnią życiem. To coraz częściej nowoczesne, interaktywne centra nauki i sztuki zaprojektowane przez znane pracownie. Na jakie muzea czeka Polska, a w szczególności Warszawa?

REKLAMA

Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatru Rozmaitości w Warszawie

Pracownia Thomas Phifer and Partners projektuje siedzibę Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatru Rozmaitości. Harmonogram inwestycji zakłada, że prace projektowe będą trwały do końca pierwszego kwartału 2017 r., budowa rozpocznie się w sierpniu 2017 r., a cała inwestycja zostanie zakończona do połowy 2020 roku. Muzeum, teatr i znajdujące się między nimi forum mają tworzyć spójną całość, zachowując jednocześnie odrębność od siebie nawzajem i od otoczenia. Proste bryły budynków mają kontrastować zarówno z potężnym i wyrazistym Pałacem Kultury i Nauki, jak i z komercyjną architekturą okolicy.

Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie

Postindustrialne budynki z czerwonej cegły, w których przez wiele lat działała Wytwórnia Wódek "Koneser" w 2017 r. ożyją na nowo. Właśnie tam powstanie pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki, którego koncepcję wnętrza i ekspozycji przygotowała pracownia architektoniczna Mirosława Nizio. Natomiast autorem logotypu i identyfikacji wizualnej jest artysta grafik Andrzej Pągowski założyciel KreacjaPro. Muzeum swoje podwoje otworzy w 2017 roku.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

W ramach inwestycji, której projektantem i generalnym wykonawcą jest konsorcjum spółek z grupy Strabag powstanie nowoczesny kompleks muzealno-wystawienniczy - muzeum poświęcone życiu i działalności Józefa Piłsudskiego. Nowe muzeum przyjmie formę monumentalnej budowli, w której dominować będzie beton architektoniczny. Budowa całego kompleksu zostanie ukończona w ciągu 26 miesięcy, przed przypadającymi w grudniu 2017 roku obchodami 150. urodzin Józefa Piłsudskiego.

Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie

Projekt zakłada stworzenie placówki, podobnej do nowych muzeów w stolicy, m.in: Powstania Warszawskiego czy Historii Żydów Polskich. Projekt architektoniczny muzeum wykonało Arkon Atelier. Natomiast projekt budowlany wykona Architekt Kaczmarczyk. Założenie jest takie, aby zdążyć z otwarciem na setną rocznicę bitwy - w sierpniu 2020 roku.

Stacja Muzeum, czyli projekt nowej siedziby Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Stacja Muzeum, czyli projekt nowej siedziby Muzeum Kolejnictwa zakłada udostępnienie zamkniętych do tej pory terenów kolejowych na potrzeby społeczności lokalnych i mieszkańców Warszawy. Terenem inwestycji są Odolany - styk czterech warszawskich dzielnic. Obecnie to niezagospodarowany obszar, zajmowany częściowo przez infrastrukturę kolejową. Do 2018 roku ma zyskać nowe oblicze - budynek muzeum oraz duże przestrzenie publiczne.

Inwestycja jest na wstępnym etapie realizacji. W tym momencie trwają przygotowania do realizacji projektu. Na przełomie I i II kwartału 2016 roku rozstrzygnie się konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną. Planowany start robót to II kwartał 2017. Oficjalne otwarcie - pod koniec 2018 roku.

Muzeum Historii Polski w Warszawie

Siedziba MHP o powierzchni około 24 tys. mkw. powstanie na terenie Cytadeli Warszawskiej w zespole muzealnym, do którego należeć będzie już istniejące Muzeum X Pawilonu, budowane Muzeum Katyńskie oraz Muzeum Wojska Polskiego. Muzeum Historii Polski zajmie główne miejsce w całym kompleksie w tzw. Cytadeli Muzeów. - Otwarcie muzeum będzie miało miejsce w 2018 r. Chcielibyśmy, by to otwarcie nastąpiło w listopadzie w 100. rocznicę odzyskania niepodległości - powiedziała premier, Ewa Kopacz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY