REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nad Wisłę wybierzemy się jesienią - opóźnienia Bulwarów Wiślanych

  • Autor: tvnwarszawa.pl
  • 07 kwi 2014 14:13
Nad Wisłę wybierzemy się jesienią - opóźnienia Bulwarów Wiślanych
Nowe Bulwary Wiślane, fot. UM Warszawa
Nad Wisłę wybierzemy się jesienią - opóźnienia Bulwarów Wiślanych

Bulwary Wiślane powitają warszawiaków i turystów zwiedzających stolicę o dwa miesiące później. Dopiero jesienią możliwe będą spacery po nowych Bulwarach nad Wisłą. Wykonawca robót przekonuje, że problemów przysporzyły mu podwyższony stan wody, podziemne instalacje i jaskółki wijące gniazda w szczelinach muru oporowego nabrzeża.

REKLAMA

Jak podaje portal TVN Warszawa, opóźnienie na budowie odcinka pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a ulicą Boleść wynosi 2,5 miesiąca. Zgodnie z najnowszymi deklaracjami, wykonawca ma zakończyć prace i przekazać dokumenty, na podstawie których będzie można wystąpić o pozwolenia na użytkowanie, do 14 września 2014 r.

Prace przy remoncie Bulwarów Wiślanych na pewien czas wstrzymał ornitolog, ponieważ w szczelinach muru oporowego nabrzeża gniazdowała jaskółka brzegówka. Później problemem był też wysoki stan wody. Gdy przekraczał określony poziom, to prace musiały być wstrzymywane. – Dochodziło też do kolizji z infrastrukturą podziemną - w trakcie robót okazywało się, że pod ziemią są instalacje, na przykład elektryczne, gazowe czy kanalizacyjne, które nie były naniesione na mapy. Czytamy na tvnwarszawa.pl

Obecnie pracownicy Hydrobudowy Gdańsk (generalny wykonawca prac) skupiają się teraz głównie na odcinku, który złapał opóźnienie.

Kolejny odcinek Bulwarów - między mostem Śląsko-Dąbrowskim a Centrum Nauki Kopernik będzie gotowy w lipcu przyszłęgo roku. Nowe Bulwary Wiślane kosztują 122 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY