REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nadal trwa projektowanie stadionu miejskiego w Szczecinie

  • Autor: UM Szczecin
  • 11 wrz 2015 10:56
Nadal trwa projektowanie stadionu miejskiego w Szczecinie
Projekt stadionu miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie, fot. ppip.pl

Trwa projektowanie przebudowy stadionu miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Budowa ma się rozpocząć za rok, a obiekt gotowy byłby w 2020 r.

REKLAMA

Miasto realizuje swój program inwestycji sportowych zgodnie z przyjętym harmonogramem - informuje oficjalny portal miejski szczecin.pl. Zakładał on budowę pływalni, hali widowiskowo-sportowej oraz modernizację obiektu przy ul. Twardowskiego. Potrzeba przebudowy stadionu jest według szczecińskich władz bezdyskusyjna, dlatego od kilkunastu miesięcy miasto wraz z architektem pracuje nad projektem modernizacji.

Projekt modernizacji przygotowali architekci z biura PPIP Pracownia Projektowa Janusz Pachowski.

W efekcie powstanie nowoczesny obiekt dostosowany do rozgrywek w europejskich pucharach. Jego cena będzie jednak niższa od stadionów budowanych od podstaw jako nowe.

10 września br. projektant złożył koncepcję stadionu dostosowanego do wymagań IV kat. UEFA zaakceptowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej. Oznacza to, że proces projektowy jest już na finiszu.

Na dzisiejszym briefingu prasowym Krzysztof Soska, z-ca prezydenta Szczecina odniósł się do informacji o inicjatywie uchwałodawczej zapowiedzianej przez kibiców.

- Dziękujemy kibicom, że wyrażają zainteresowanie kwestią stadionu, zwłaszcza, że łączy nas troska o to, aby infrastruktura była jak najlepsza – powiedział Krzysztof Soska. - Spełniamy oczekiwania kibiców, aby był to obiekt najnowocześniejszy w Polsce, dlatego działamy w tym kierunku konsekwentnie. Tak naprawdę będzie to nowy stadion w starym miejscu.

Wyjaśnienia pojawiły się na stronie UM Szczecin, ponieważ mieszkańcy i kibice postulowali budowę stadionu w innym miejscu - w dzielnicy Dąbie. Urzędnicy wyliczyli jednak, że zmiana planów na tym etapie kosztowałaby ponad 150 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY