REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najnowsze wieści z budowy dworca w Bydgoszczy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 18 wrz 2014 11:48
Trwają prace na budowie dworca, fot. UM Bydgoszcz

Na budowie bydgoskiego dworca ustawiono kolejny żuraw. Trwa restylizacja zabytkowego budynku dworca wyspowego. Gotowa jest płyta, na której stanie nowy, główny budynek od strony ul. Zygmunta Augusta.

REKLAMA

Podróżni oraz bydgoszczanie po rozbiórce starego budynku głównego mogą obserwować szybki postęp prac szczególnie na dworcu wyspowym. Jak informuje bydgoski urząd, skuwane są tam stare tynki, które zostaną odtworzone zgodnie z historycznym wyglądem. Budynek zyskuje także charakterystyczny dwuspadowy dach z wieżyczkami zegarowymi. Wewnątrz budynku również trwają prace rozbiórkowe dostosowujące budynek do pełnienia nowych funkcji. Do tej pory mieściły się tam głównie biura, część pomieszczeń nie była wykorzystana.

W miejscu starego wyburzonego dworca powstaje nowoczesny, pięciokondygnacyjny (jedna kondygnacja podziemna) budynek dworcowy ze szklaną elewacją. Zakończyło się wylewanie płyty fundamentowej pod nowy dworzec. Bydgoski magistrat podaje, że na budowie złożono też drugi żuraw, który przyspieszy prace związane z wznoszeniem nowej konstrukcji dworca. Będzie on w kształcie litery C. Przez prześwit w budynku widoczny będzie odrestaurowany dworzec wyspowy.

Równolegle są prowadzone prace remontowe w tunelu pasażerskim, który będzie miał wzmocnioną konstrukcję i wymienione panele okładzin. Poza tym trwa remont peronu 2. i przylegających torów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY