REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najnowsze wieści z budowy dworca w Bydgoszczy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 11 gru 2014 09:04
Budowa dworca w Bydgoszczy, fot. UM Bydgoszcz

Co nowego słychać na budowie dworca? Gotowy jest już strop nad pierwszą naziemną kondygnacją obiektu. Nad nią znajdzie się zaprojektowany prześwit, który umożliwi obejrzenie od strony ul. Dworcowej zrewitalizowanego budynku dworca wyspowego.

REKLAMA

Obecnie montowane są kolejne elementy rusztowań i deskowań pozwalające rozpocząć prace przy kolejnych kondygnacjach obiektu głównego. Zbrojone i betonowane są dwa filary, na których oprą się kondygnacje nad prześwitem obiektu. Cały gmach łącznie z dachem ma osiągnąć wysokość około 26 metrów. Na prześwit zarezerwowano 10 metrów. Na budowie pracuje 300 osób oraz dwa żurawie.

Jak podaje bydgoski magistrat, wykonano już 30 procent wszystkich prac przy projekcie. W przyszłym roku dworzec zostanie wyposażony także w windy na peronach oraz ruchome schody w głównym budynku. Budynek wyspowy, którego odzyskuje historyczny wygląd ma być gotowy latem 2015 roku. Od strony północno-wschodniej można zobaczyć już jak prezentuje się zrekonstruowana elewacja. Cały przebudowany dworzec ma zostać oddany do użytku z końcem 2015 roku.

Inwestorem jest PKP S.A. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Nowy bydgoski dworzec będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY