REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najtrudniejszy etap na budowie dworca w Bydgoszczy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 08 sty 2015 09:05
Nowy dworzec. Najtrudniejszy etap, fot. UM Bydgoszcz

W okresie zimowym na nowym budynku dworca w Bydgoszczy ma zawisnąć wiecha. Wzniesienie konstrukcji nad prześwitem to jeden z najtrudniejszych etapów budowy. Właśnie został rozpoczęty.

REKLAMA

Obecnie przygotowywany jest szereg deskowań i rusztowań podtrzymujących kondygnację nad zaprojektowanym prześwitem. Na placu budowy zaangażowanych jest około 300 pracowników. W momencie rozpoczęcia prac wewnętrznych ich liczba ma wzrosnąć do Około 500 osób. Ma to gwarantować dotrzymanie stosunkowo krótkiego terminu realizacji - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Cały przebudowany dworzec ma zostać oddany do użytku z końcem bieżącego roku. Wcześniej bo już latem podróżni będą mogli korzystać z rewitalizowanego budynku dworca wyspowego, który odzyskuje wygląd sprzed wieku. Trwają też prace przy przebudowie peronów 4 i 4a. Wymieniane są nawierzchnie, zadaszenia i systemy informacji pasażerskiej.

Nowy bydgoski dworzec będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Na miejscu rozebranego głównego budynku dworca (zlokalizowanego przy ulicy Zygmunta Augusta) powstaje nowy budynek z większą ilością kondygnacji.

Inwestorem jest PKP S.A. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Dworzec w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY