REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Naszpikowana technologiami wiata przystankowa w Krakowie

  • Autor: krakow.pl
  • 12 paź 2015 10:37
Naszpikowana technologiami wiata przystankowa w Krakowie
Nowoczesna wiata przystankowa w Krakowie, fot. krakow.pl

Pasażerowie krakowskiej komunikacji miejskiej mają do dyspozycji nowoczesną, multimedialną wiatę na przystanku Teatr Bagatela. Wiata zaprojektowana przez firmę Novamedia Innovision sp. z o.o. została wyposażona w innowacyjny system informacji pasażerskiej składający się z dwóch dużych ekranów, paska informacji i głośników.

REKLAMA

Nowoczesna wiata, oprócz wyświetlania informacji na pasku LED, pokazuje aktualną pogodę – temperaturę, ciśnienie i siłę wiatru.

Dotykowy ekran zapewni pasażerom dostęp do wielu przydatnych informacji dotyczących funkcjonowania komunikacji miejskiej. Dodatkowo pasażerowie znajdą  na mapie adresy krakowskich urzędów, szpitali, muzeów, restauracji, kin, a nawet bankomatów. Pasażerowie, którzy znajdą się na tym przystanku z pewnością nie będą się nudzić – kilkuminutowe oczekiwanie na przyjazd tramwaju mogą spędzić… grając w gry.

Wiata została wyposażona także w głośniki. Zostaną wykorzystane do nadawania ważnych komunikatów głosowych dla pasażerów, a także muzyki, która umili czas oczekiwania na przyjazd tramwaju - informuje oficjalny portal miejski Krakow.pl.

Już z daleka będzie natomiast widoczna informacja wyświetlana na specjalnym pasku LED, który został umieszczony wokół dachu wiaty.

Oprócz nowoczesnej informacji pasażerskiej i nietypowego designu zadbano także o bezpieczeństwo pasażerów znajdujących się w obrębie wiaty. Dzięki kamerze obejmującej obszar całego przystanku dyspozytorzy MPK SA będą mogli obserwować wszystko co się tam dzieje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY